22 Mayıs 2011 Pazar

..bir varmış bir yokmuş

..bir varmış bir yokmuş
 ..bir varmış

 
.. bir yokmuş 

evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir karabatak varmış. deniz kenarında oturan bir çok insana gösteriler yapıp tüm dikkatleri üstüne toplarmış. 
marinada ayaklarını salıp deniz kenarında oturmuş yanlızlığına sarılmış şarapçının ilgi odağıda karabatakmış.. yudumları eşliğinde karabatakla beraber nefesini tutup bir var olup bir yok olurmuş. karabatak denizine, şarapçı şarabına saklanıyormuş.. karabatak avı için dalarken şarapçı düşlerine dalıp dalıp çıkıyormuş.. o an gerçekten yok olmak, insanların acımasızlıklarından, dünyanın zatıflıklarından kaçmak istiyormuş. gözlerini açtığında aynı dünyaya açmış olmanın mutsuzluğunu yaşayıp tekrardan şarabına dalıyormuş.. 
..bir yudum daha, bir yudum daha..
şarapçı karabatağını gözden kaybedince kırmızı denizine sarılmış ve marina boyunca yürümeye başlamış. şarabından bir yudum almış kollarını açmış son birkez dünyaya dönüp bir "hoşçakal" demiş
ben de bir karabatağım diye haykırarak kendini maviliğe bırakmış.. suyun içine bir var olmuş bir yok olmuş. sonunda oda karabatak gibi gözden kaybolmuş.
düşlerinin yolcusu artık kendi dünyasında..
Fotoğraf;Funda Karatas
Funda Karataş
22.05.2011

1 yorum:

  1. Bir güzelliği görmek için pazar kahvesini bizim sayfada içmek dileğiyle.. Bekleriz..

    YanıtlaSil