29 Aralık 2011 Perşembe

...330 camından güne başlayanları seyreylemek

..eshotlarda ters oturmaktan keyif alıyorum çünkü eshotla aynı yönede giden arabaların içlerini izleyebilmem kolay oluyor...

..sabah bir çok insanın güne nasıl başladığını takip edebiliyorum. Eşiyle evden çıkmadan önce bir posta tartışmış arabanın içersinde iki yabancı gibi oturan çiftler, sabahın köründe bile yorulmaksızın cakkıdı cakkdı sakız çiğneyen hatunlar, bazı densizler tarafından trafikte sıkıştırılmış hatunların araba içersinde hoş görünümlü maskelerini atıp rujlu dudaklarından argo kelimeler savuran hatunlar. tebessümle güne başlayanlar, meymenetsiz suratlar, burunlarında kazı çalışmaları yapanlar, uykulu gözlerle içten içe okula gittiğine lanet eden veletler, el sallayan neşe dolu insanlar, benzerleriyle karşılaştığımda her seferinde dehşete düşüren hem araba kullanıp hem makyaj yapan hatunlar. İnsanları izlemekte hep keyif almışımdır.

her sabah aynı saatlerde aynı güzargahla işe gittiğimden dolayı daha önceden gördüğüm tipleri anımsıyorum ve aa bunu daha önceden görmüştüm, güne yine meymenetsiz bakışlarıyla başlamış ve ya lanet olsun yine ağzında sakız var diye biliyorum.

akşam arabaların içini görmem biraz zor olabiliyor. bir çoğu yorgun argın bir an önce evine varıp bacaklarını uzatıp yatmayak isteyen insanlarla dolu.

Yer - Güzergah  : 330 - Bostanlı-Bornova
Tarih                  : 26.12.2011
Saat                   :  08:00 - 08:30 arası :)

      Funda Karataş      
 26.12.2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder